Botoks - Najlepszy sposób na nadpotliwość

Botoks - Najlepszy sposób na nadpotliwość

Nadmierne pocenie to problem dotyczący bardzo wielu ludzi. Często jest to objaw jakiejś choroby, choć bywa, że nadpotliwość ma podłoże psychiczne, wówczas nasila się ona pod wpływem silnych emocji. Istnieje wiele czynników sprzyjających nadmiernemu poceniu, wśród których wymienić należy przede wszystkim otyłość, złą dietę, nieodpowiednią odzież oraz spożywanie nadmiernej ilości alkoholu. Jeżeli jednak dbamy o zdrowe nawyki, stosujemy dezodoranty, a dolegliwości w dalszym ciągu nie ustępują, warto w celu ich redukcji rozważyć zastosowanie botoksu. 

Toksyna botulinowa, bardziej znana jako botoks, to niezwykle skuteczny sposób radzenia sobie z nadmierną potliwością. To wyjątkowo efektywny oraz nieinwazyjny zabieg, który przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Najpierw za pomocą testu z wykorzystaniem jodyny oraz skrobi ziemniaczanej określa się obszar o zwiększonej potliwości, a następnie w to miejsce wstrzykiwana jest rozcieńczona toksyna, która blokuje impulsy nerwowe stymulujące gruczoły potowe do działania. Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy, następnie trzeba go powtórzyć. Regularne stosowanie botoksu pozwala zapomnieć o problemie na około rok, co znacznie podnosi komfort życia osób, które na co dzień muszą bardzo się starać, aby zamaskować swój problem. Metoda najczęściej stosowana jest w przypadku nadpotliwości pach, dłoni oraz stóp, choć może być stosowana również w innych miejscach, na przykład na czole. Mimo zastosowania znieczulenia, wstrzykiwanie preparatu może powodować u pacjenta niewielki dyskomfort. Sporym atutem zabiegu jest jednak jego mała inwazyjność, dzięki której pacjent może tuż po jego przeprowadzeniu powrócić do swoich codziennych aktywności. Co więcej, zabieg trwa jedynie od kilku do kilkunastu minut, co maksymalnie ogranicza odczuwany w trakcie jego trwania dyskomfort. 

Walka z nadmiernym poceniem za pomocą doraźnych środków to zdecydowanie niełatwe zadanie. Dlatego w przypadku, gdy problem znacznie przekracza nasze możliwości walki z nim, warto rozważyć poddanie się nieinwazyjnemu zabiegowi z użyciem toksyny botulinowej. Nie powoduje ona skutków ubocznych, a skuteczność i szybko widoczne rezultaty gwarantują podniesienie komfortu życia pacjenta oraz jego całkowitą satysfakcję.

Opinie (0)

Zobacz firmy

Italia Style Meblościanki do salonu

Wrocławska 42
57-200 Ząbkowice Śląskie

Średnia Ocena

5/5
Maxton Design - Splitter Chevrolet

Zbylitowskich 157
33-113 Zgłobice

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Lekcje nauki gry na gitarze dla dzieci

Lekcje nauki gry na gitarze dla dzieci

Hartowanie — gięcie szkła

Hartowanie — gięcie szkła

Zabawa z farbami

Zabawa z farbami