Toner do drukarki - oryginalny czy zamiennik?

Toner do drukarki - oryginalny czy zamiennik?

Obniżenie kosztów druku to wyzwanie, przed którym stoi wiele osób. Jednym ze sposobów jak to zrobić jest stosowanie zamienników tonerów do drukarek. Mogą być one nawet o połowę tańsze od tych oryginalnych. Na rynku jest wiele materiałów eksploatacyjnych zarówno tych oryginalnych, jak i ich zamienników.

Przed podjęciem decyzji, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Za wyborem oryginalnego tonera do drukarki przemawia to, że jest on optymalnie dopasowany do drukarki.

Ma to znacznie zwłaszcza w przypadku grafik, których najwyższą jakość może zagwarantować tylko oryginalny toner. Jeśli natomiast drukujemy głównie teksty możemy użyć zamienników. Jakość druku nie będzie odbiegać od tej, którą uzyskamy przy użyciu pierwowzorów. Zamienniki, które są dobrej jakości w żaden sposób nie wpływają też na żywotność drukarki. Na zamiennik warto zdecydować się także, jeśli jego producent bierze na siebie obowiązek gwarancyjny. To zapewnienie dla nas, że toner jest najwyższej jakości. Zdarza się, że niektóre drukarki HP są zabezpieczone przed stosowaniem zamienników - wtedy konieczne jest korzystanie z oryginalnych tonerów. W przypadku drukarek atramentowych z powodzeniem można stosować tańsze zamienniki, bez obaw o jakość druku lub możliwości uszkodzenia sprzętu.

Firma DMD tonery Nowy Sącz jest producentem tuszów i tonerów wysokiej jakości, ale zajmuje się także importem i sprzedażą ich od renomowanych marek. Firma ta chętnie doradzi przy wyborze odpowiedniego toneru jak i sprzętu drukującego, który oferuje. 

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron części zamienne do elektronarzędzi

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Najnowsze technologie wykorzystywane w maszynach pakujących

Najnowsze technologie wykorzystywane w maszynach pakujących

Jakie maszyny powinny się znaleźć na wyposażeniu cukierni

Jakie maszyny powinny się znaleźć na wyposażeniu cukierni

Cyfryzacja dokumentów

Cyfryzacja dokumentów