Digital Signage - zalety i zastosowanie w szkolnictwie

Digital Signage - zalety i zastosowanie w szkolnictwie

Digital Signage to rozwiązanie polegające na przekazywaniu treści zarówno reklamowych, jak i informacyjnych, w formie cyfrowej, dzięki wykorzystaniu zintegrowanych ekranów. Przekaz ten to nowatorski sposób komunikacji z klientem. Jest on uniwersalny i praktyczny. Umożliwia wyświetlenie reklam i informacji o różnych parametrach. Daje także możliwości określenia czasu i miejsca, w którym ma wyświetlić się obraz.
Jakie są pozostałe zalety Digital Signage? W jaki sposób technologia ta znajduje zastosowanie w szkolnictwie?

Zalety i korzyści

Digital Signage wzbudza większe zainteresowanie niż tradycyjny plakat reklamowy czy bilbord. Dynamiczny przekaz treści przyciąga uwagę nawet najbardziej zabieganych odbiorców.
Ogromną zaletą jest możliwość dotarcia do określonej grupy docelowej, poprzez ustalenie miejsca i czasu wyświetlania przekazu. Jego treść i forma może być także na bieżąco zmieniana i edytowana, gdzie w przypadku bilbordu czy baneru, naniesienie poprawek po wydrukowaniu projektu jest niemożliwe. Szansa na aktualizacje sprawia, że digital signage świetnie nadaje się do wyświetlania kursu walut, pogody czy bieżących wiadomości.
Bardzo istotną cechą jest także szeroki obszar zastosowań. Od tablic z rozkładem jazdy na dworcach, przed ekrany informacyjne w autobusach, po ogromne, wyświetlane na budynkach reklamy. System ten sprawdzi się niemal w każdym miejscu i placówce. Digital Signage jest także niezwykle łatwe w obsłudze. Wystarczy podpięty do internetu komputer. Przekazem można kierować zdalnie.
Jest to także oszczędność. Wydrukowanie tradycyjnej reklamy czy broszur informacyjnych, w dużym nakładzie jest bardziej kosztownym rozwiązaniem. Koszt matrycy zwraca się, z powodu możliwości sprzedaży czasu ekranowego.
Wyświetlanie przekazu na profesjonalnym monitorze sprawia, że obraz można z łatwością dopasować do otoczenia i warunków pogodowych. W jasne, słoneczne dni z łatwością podwyższymy jasność ekranu, podczas gdy w przypadku zwykłych monitorów, skala ta będzie bardzo ograniczona.

Digital Signage a szkolnictwo

Technologia Digital Signage sprawdzi się na uczelniach zarówno tych państwowych, jak i prywatnych. System ten jest sposobem na przekazanie istotnych informacji, w nowy i atrakcyjny sposób.
Profesjonalne monitory o doskonałej jakości, z pewnością zwrócą uwagę każdego studenta. Można umieścić na nich wszelkiego rodzaju ogłoszenia, przekazać informacje dotyczące terminów egzaminacyjnych oraz godziny dodatkowych konsultacji z poszczególnych zajęć. To innowacyjne rozwiązanie sprawi, że żadna istotna wiadomość nie umknie uwadze studentów. Oczywiste jest, że obraz wyświetlony na profesjonalnym monitorze przykuje uwagę bardziej, niż przypięta do tablicy kartka. Do tego rodzaju rozwiązań należy sprzęt niezbędny do Digital Signage dla uczelni od Sharp Optimised University. Firma oferuje urządzenia marki Sharp. Specjalizuje się w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jakoś życia i modernizują uczelnie w Polsce.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron części zamienne do elektronarzędzi

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Jakie są zalety worków wentylowych foliowych?

Jakie są zalety worków wentylowych foliowych?

Czym są materiały kompozytowe i jakie mają zastosowanie?

Czym są materiały kompozytowe i jakie mają zastosowanie?

Jak otworzyć własny hotel?

Jak otworzyć własny hotel?