Tarcza antykryzysowa w dobie koronawirusa

Tarcza antykryzysowa w dobie koronawirusa

Kilka dni temu przyjęta została nowelizacja tarczy antykryzysowej. To ustawa, która ma chronić polskie przedsiębiorstwa przed upadłością, a pracowników przed masowymi zwolnieniami. Do najważniejszych postanowień zaliczają się m.in. zwolnienia z płatności składek do ZUS, czy też kwestie regulujące wypłatę postojowego, również dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej ustawy?

Czym jest tarcza antykryzysowa?
Tarcza antykryzysowa to opracowany przez polski rząd pakiet rozwiązań, którego celem jest zapobieganie i minimalizowanie negatywnych skutków gospodarczych wywołanych pandemią koronawirusa. Ustawa podpisana została 31 marca br. Od tego czasu doczekała się dwóch nowelizacji, a kolejna jest w przygotowaniu. Aktualnie przyjęty został projekt Tarcza antykryzysowa 3.0, który rozszerza uprawnienia dla przedsiębiorców uchwalone w poprzednich wersjach pakietu. Wiadomo już, że nie będą obowiązywały kontrowersyjne zapisy odnośnie zwalniania pracowników oraz obniżania ich wynagrodzeń. Postanowiono natomiast, ze większa liczba osób samozatrudnionych będzie miała możliwość skorzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Warunkiem będzie udowodnienie, że dochód za luty 2020 nie przekroczył 7 tys. złotych. Zapis ten powstał z myślą zwłaszcza o tych przedsiębiorcach, którzy korzystają z tzw. ulgi na start. Zdaniem projektodawców dotychczasowe postanowienia były niesprawiedliwie w stosunku do nich.

Gdzie szukać wsparcia?
Postanowienia odnośnie tarczy antykryzysowej zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z pomocy kancelarii prawnych. Specjaliści na bieżąco monitorują najnowsze publikacje odnośnie zmian przewidzianych dla przedsiębiorców i prawników. Dzięki temu są na bieżąco i mogą udzielić profesjonalnego wsparcia. Wiele kancelarii opracowuje i udostępnia również dokumenty opisujące rozwiązania proponowane przez rząd. Dzięki temu można łatwiej zorientować się z jakich instrumentów można skorzystać.

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron części zamienne do elektronarzędzi

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Sprzedawcy fotelików znów atakują Smart Kid Belt

Sprzedawcy fotelików znów atakują Smart Kid Belt

Lekcje nauki gry na gitarze dla dzieci

Lekcje nauki gry na gitarze dla dzieci

Czy tonery zamienne są opłacalnym wyborem dla małych firm?

Czy tonery zamienne są opłacalnym wyborem dla małych firm?