Sprzedawcy fotelików znów atakują Smart Kid Belt

Sprzedawcy fotelików znów atakują Smart Kid Belt

Ostatnio jeden z czołowych portali zajmujących się sprzedażą fotelików znów opublikował nieprzychylny artykuł odnośnie adapteru do pasów Smart Kid Belt. Wcześniej takich artykułów pojawiło się już kilka wraz z filmikami, pod którymi można przeczytać wiele hejtujących komentarzy wystawionych z fałszywych kont. Wiele osób niestety uznaje takie komentarze za wiarygodne i rezygnuje z zakupu urządzenia, które można wykorzystać nie tylko w samochodzie, ale też w taksówce czy autokarze, dbając o bezpieczeństwo dziecka zawsze i wszędzie. Warto więc zasięgnąć do wiarygodnych badań i sprawdzić opinie o Smart Kid Belt wystawione przez rzetelnych ekspertów.

Atak na Smart Kid Belt
Na jednym z filmików, który krąży po sieci można zobaczyć jak sprzedawca z uporem próbuje przekonywać, że adapter nie spełnia standardów. Oczywiście nie przestawia żadnych logicznych dowodów, a zamiast tego nieudolnie manipuluje faktami. Na wideo można zauważyć, jak sprzedawca przypina adapterem dziewczynkę, a następnie ciągnie ją za nogi. Ma to być rzekomym dowodem na to, że podczas podróży w adapterze może dojść do tzw. nurkowania, czyli sytuacji, gdy dziecko wysuwa się spod pasa biodrowego i ponosi poważne urazy wewnętrzne. Nie trzeba mieć jednak tytułu naukowego w dziedzinie fizyki, aby wiedzieć, że takie pociągnięcie nie ma nic wspólnego z siłami jakie zachodzą podczas zderzenia. Podobny test można wykonać również z fotelikami - efekt będzie ten sam.

Pułapka dla nieświadomych
Stosowanie nieetycznej polityki konkurencyjnej przez sprzedawców fotelików jest nieuczciwe nie tylko wobec producentów, ale również wobec rodziców. Każdemu zależy na tym, aby dziecko w czasie podróży było maksymalnie bezpieczne. Czy portale, które chcą uchodzić za ekspertów od bezpieczeństwa, a jednocześnie wykazują tak dużą stronniczość mogą być godne zaufania?
W tej kwestii można mieć wiele wątpliwości. Skąd zatem pozyskać wiarygodne opinie na temat bezpieczeństwa? Najlepiej od niezależnych organizacji, które wykonują stosowne testy. Smart Kid Belt posiada dokumenty wydane przez Pimot, a także bardzo poważną w branży instytucję Calspan. Oprócz tego urządzenie zostało porównane w testach przez fundację Jestem Potrzebny. Wypadło w nich bardzo dobrze, a nawet lepiej niż niektóre z porównywanych fotelików.

Opinie (5)

Daga

2020-03-09 10:36:13

Adres IP:

*.*.*.15

Świetny artykuł na jestempotrzebny.pl, gdyby tak atakujący dołożyli choć trochę starań do całej tej w ich oczach negatywnej prezentacji adaptera to może by coś ugrali, a tymczasem sami siebie wystawiają na pośmiewisko bo jak ktoś tu pisząc artykuł dobrze ujął "nie trzeba mieć tytułu naukowego w dziedzinie fizyki..." Dla mnie jako rodzica z dzieckiem w wieku 2 lat, używającym fotelika takie rozwiązanie na przyszłość jest wręcz idealne, posiada wszelkie atesty, wypada znacząco dobrze w badaniach, funkcjonalnie też same plusy a na dodatek szanujące się media w kraju bardzo pozytywnie opiniują producenta. Ludzie, proszę - take it easy !
Luna

2020-03-05 13:56:01

Adres IP:

*.*.*.77

Nie zgadzam się ze sprzedawcami mimo iż na dzień dzisiaj używamy jeszcze fotelika. Adapter moim zdaniem cieszy się coraz większą popularnością, także pośród znajomych mających troszkę większe dzieciaczki i nie słyszałam jeszcze ani jednej krytycznej opinii a te są dla mnie najważniejsze.
Patrych

2020-02-28 10:46:03

Adres IP:

*.*.*.49

Dobrze, że ktoś się interesuje całą sprawą i chce ją przedstawić także z pozytywnej strony. Pomocny i przydatny artykuł w odnośniku do strony fundacji.
Herszt

2020-02-21 22:41:27

Adres IP:

*.*.*.108

Świetny artykuł, mam nadzieje że dotrze do tych którzy wpadli w pułapkę krzywdzącej opinii a są w posiadaniu adaptera. Ja sam osobiście nie dałem się wplątać w ten dziwny wir a sprzedawcy powinni drżeć przed tą bardziej świadomą grupą konsumentów. Ludzie nie lubią jak się z nich robi...
Ezka

2019-12-27 10:06:32

Adres IP:

*.*.*.64

Wśród grupy znajomych nie jesteśmy jedyni którzy używają adaptera Smart ale chyba jako jedyni nie daliśmy się porwać zarzutom kierowanym przez sprzedawców, reszta też co prawda po przegadaniu tematu ochłonęła ale może nie każdy przywykł do tego, że internet to miejsce pełne sprzecznych informacji i nie ma się co od razu nakręcać. Pozdrawiam.

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron części zamienne do elektronarzędzi

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Najczęstsze błędy przy wyborze maszyny pakującej do firmy

Najczęstsze błędy przy wyborze maszyny pakującej do firmy

Jak wygląda linia do ciastek nadziewanych?

Jak wygląda linia do ciastek nadziewanych?

Jak agencja interaktywna pomaga w mierzeniu skuteczności kampanii online?

Jak agencja interaktywna pomaga w mierzeniu skuteczności kampanii online?