Rodzaje wózków sprzątających i ich przeznaczenie

Rodzaje wózków sprzątających i ich przeznaczenie

Oferta wózków do sprzątania jest jedną z najbogatszych na rynku, ponieważ związana jest z największą ilością różnorodnych modeli. Wózki sprzątające nadają się praktycznie do każdego typu powierzchni, sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. Wózki do sprzątania znacznie ułatwiają pracę, ponieważ zazwyczaj umieszczone są na podstawie jezdnej, która ułatwia przewożenie wielu środków czystości, akcesoriów czyszczących, a także cięższych sprzętów. Dzięki wspomnianym możliwościom wózki do sprzątania uważane są za idealny element wyposażenia każdego domu, biura, hali produkcyjnej, a także centrum handlowego.

Wybierając wózek sprzątający, na samym początku warto określić jego przeznaczenie, a więc gdzie będziemy go użytkować, ponieważ inne zastosowanie będą miaływózki hotelowe, inne wózki do szpitala czy do galerii handlowej. Warto również określić powierzchnię sprzątania, dzięki której będziemy wiedzieć z ilu kontenerków lub wiaderek powinien składać się wózek. Niezwykle ważne jest również wcześniejsze określenie czy wózkiem trzeba będzie swobodnie manewrować po ciasnych korytarzach, czy będzie można go swobodnie przewozić w windzie.

Wózek do sprzątania powinien przede wszystkim charakteryzować się zwiększoną mobilnością — najlepszym rozwiązaniem będzie osadzenie go na stabilnej platformie z kółkami, dzięki którym będzie można swobodnie manewrować wózkiem. Drugą ważną cechą każdego wózka do sprzątania jest oferowana pojemność, a także ergonomia pracy — ważne jest, aby pracownicy nie musi niepotrzebne dźwigać akcesoriów do sprzątania, a także wszystkie akcesoria mieli tuż pod ręką, gdy tylko będą ich potrzebować.
Wybór wózka będzie przede wszystkim zależny od miejsca pracy — najczęściej wybieraną opcją są wózki serwisowe, które można konfigurować według własnych potrzeb, co tak bardzo przyciąga potencjalnych klientów. Wózki do sprzątania przeznaczone są min. do hotelów i moteli — można w nich przewozić akcesoria do sprzątania, a także składować brudne tkaniny i ręczniki. Często tego typu wózki wyposażone są dodatkowo w przesłony, dzięki czemu klienci hotelu nie widzą zawartości wózków na korytarzach. W ofercie firmy Linea dostępne są wózki sprzątające renomowanej marki SPLAST, które mogą być wykorzystywane do sprzątania szpitali, szkół, zakładów produkcyjnych, jak i biur.

 

Opinie (0)

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron części zamienne do elektronarzędzi

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Co to jest prawo karne?

Co to jest prawo karne?

Organizacja komunii od A do Z

Organizacja komunii od A do Z

Zamiennik tonera do drukarki - jak wybrać najlepszy?

Zamiennik tonera do drukarki - jak wybrać najlepszy?