Jak otworzyć własny hotel?

Jak otworzyć własny hotel?

Usługi hotelarskie związane są z krótkotrwałym wynajmem miejsc noclegowych, pokojów, mieszkań, a także miejsc pod namioty. Miejsca, w których pełnione są usługi hotelarskie, muszą spełniać odpowiednie wymogi sanitarne, jak również wymogi dotyczące wielkości i wyposażenia obiektu, które można znaleźć w ustawie o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Przedsiębiorca może prowadzić działalność sezonową, a także całoroczną działalność. Aby otworzyć własny hotel Jarosław, trzeba spełniać wymogi dotyczące wyglądu, a także wyposażenia pokojów oraz innych pomieszczeń, które są dostępne dla gości hotelowych. Jak zabrać się za otworzenie własnego hotelu?

Jaki powinien być hotel?

Hotelem można nazwać obiekt, w którym znajduje się minimum 10 pokoi, w których dostępne są zarówno pokoje 1-osobowe, jak i 2-osobowe. W pensjonatach wymaganych jest 7 pokoi, w których świadczona jest usługa wyżywienia gości, natomiast motele wyróżniają się tym, że są najczęściej położone przy drogach i są miejscem odpoczynku podczas jazdy. Wspomniane typu obiektów mogą być oznakowane gwiazdkami, których ranga sięga pięciu kategorii. Jeżeli chcesz otworzyć hotel Strzyżów, musisz być właścicielem budynku, który jest przystosowany do wszelkich norm budowlanych, sanitarnych i przeciwpożarowych — konieczne jest uzyskanie wpisu do ewidencji obiektów hotelarskich, która jest prowadzona przez marszałka województwa. Osoba prowadząca hotel musi także spełniać wszystkie wymagania związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, a więc firma powinna być prawnie zarejestrowana.

Rzetelny biznesplan

Przed otworzeniem hotelu, konieczne jest sporządzenie dokładnego biznesplanu, dzięki któremu przeanalizujesz rynek w Twojej okolicy i dowiesz się, czy Twój obiekt przyniesie zyski i się utrzyma. Pamiętaj, że w biznesplanie trzeba uwzględnić koszty związane z remontem oraz wyposażeniem hotelu, a także zatrudnieniem pracowników i właściwą reklamą oraz opłacaniem stałych wydatków. Oczywiście jak każda działalność gospodarcza również otworzenie hotelu niesie ze sobą spore ryzyko, dlatego koniecznie należy dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Opinie (1)

Tamara

2021-07-10 21:34:53

Adres IP:

*.*.*.55

Własny hotel to moje marzenie.

Zobacz firmy

HASBORG producent maszyn cukierniczych

Rakszawa 508
37-111 Rakszawa

Średnia Ocena

5/5
Leasing drukarek DMD

Al. Sikorskiego 2/7
35-304 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Mikron części zamienne do elektronarzędzi

Wierzbna 257A
37-500 Jarosław

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Czym są materiały kompozytowe i jakie mają zastosowanie?

Czym są materiały kompozytowe i jakie mają zastosowanie?

Planowanie i organizacja wesela w plenerze - ceremonia na świeżym powietrzu

Planowanie i organizacja wesela w plenerze - ceremonia na świeżym powietrzu

Funkcjonalne i stylowe meble włoskie do jadalni

Funkcjonalne i stylowe meble włoskie do jadalni